fbpx

Поширити:

Якщо ви хочете виховувати розумних, стійких, щасливих дітей – нехай рухаються!

Останнім часом діти почали проводити  перед екранами телевізорів, комп’ютерів та планшетів більшу частину часу. Сьогодні їм приносить більше радості не живе спілкування, рухливі ігри на свіжому повітрі, а пасивне сидіння у соцмережах, комп’ютерні ігри, зйомки відео для Tik-Tok. Батьки все більше занепокоєні тим, що сучасним дітям бракує уваги, вони часто відволікаються, не можуть сконцентруватися, мають слабку пам’ять.

У чому ж справа?  

Діти формуються та розвиваються в русі.  
Важливо розуміти, що команди для наших м’язів дає мозок. Але формування мозку забезпечують саме скорочення м’язів і рухи! І це не лише нервові зв’язки але й гуморальні фактори – спеціальні гормони м’язевого походження, міокіни. Серед них вирізняють іризин – гормон, який виділяється лише з м’язів, що скорочуються. Саме він і впливає на пам’ять. Фізичні вправи стимулюють ріст нових судин, призводять до утворення нових еритроцитів. Результатом цього є те, що до мозку проходить більше кисню.

Дослідження показують, що активніші діти демонструють кращу концентрацію уваги, швидшу когнітивну обробку та краще розвинену пам’ять, ніж діти, які проводять день сидячи на місці. Саме активність сприяє розумовій ясності, збільшуючи приплив крові до мозку, роблячи діяльність життєво важливою як для навчання, так і для фізичного та неврологічного здоров’я. 

Рух для дітей – це їхня здорова психіка.

 Враховуючи нескінченні медіа-потоки зі смартфонів, планшетів та копм’ютерів, не дивно, що діти сьогодні здаються менш зосередженими, ніж діти 30 років тому. Але зв’язати їх – не рішення. Дітям потрібно щонайменше 60 хвилин фізичної активності щодня. З огляду на це, батькам та педагогам слід звернути увагу на фізичні вправи під час своїх уроків. Важливим є те, що гра та рух також дають дітям шанс зняти стрес від напруги після шкільних завдань, підвищують рівень дофаміну (гормону щастя). Адже в іграх ми задіюємо набагато більше м’язевих груп і постійно змінюємо напрямок рухів.

Дисципліна та порядок у класах допомагають формувати звички та правила поведінки дітей на ранніх стадіях життя – і ці потреби не сильно відрізняються від того, що нам потрібно як дорослим. На роботі ви можете почути співробітників, які кажуть: “Я виходжу на свіже повітря на кілька хвилин” або “Мені потрібно прогулятися, щоб очистити голову”.

Швидка 15-хвилинна перерва допомагає дорослим впоратися з рештою дня, те саме стосується і дітей. Що ще важливіше, фізичне залучення допомагає дітям будувати основи своїх соціальних навичок, особливо для дітей, які від природи сором’язливі або мають труднощі з певними сферами розвитку. Діти можуть навчатися співпереживанню, ділячись та формувати самооцінку й лідерські навички, розробляючи стратегії та працюючи у складі команди.

Отже, щоденна активність та рух,  позитивно впливатиме на когнітивний розвиток вашої дитини, сприятиме підвищенню рівноваги, рухової функції, функцій мозку та пізнання, розвиватиме фізичне здоров’я та психічне благополуччя.

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Shopping cart
Start typing to see posts you are looking for.